Giriş

Giriş

Başkan'ın Mesajı

333ebrukaya

Değerli Meslektaşlarım ,

Bizler tarih boyunca vatanımıza sadakatle bağlandık. Mukaddes saydığımız değerler uğruna gözümüzü kırpmadan şehadete yürüdük. Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda yokluk ve imkânsızlık içinde benzersiz bir varoluş mücadelesi verdik. Fakat hiçbir zaman geri adım atmadık. Cesaretimizle, fedakârlığımızla büyük zaferler kazandık.

Muhtaç Olduğumuz Kudretin Damarlarımızdaki Asil Kanda Mevcut olduğunu gördük.

Binlerce yıldır yaşadığımız bu topraklarda bir çok savaş, birçok afet, nice yıkımlar yaşadık ve her defasında vatanımıza sahip çıktık. 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk ün yaktığı bağımsızlık ateşinin son özgürlük mücadelemiz olduğunu benimsedik.

Maalesef 15 Temmuz 2016 gecesi hain bir saldırıya maruz kaldık.

Kurtuluş Savaşı’nda Sütçü İmamları, İzmir’i işgal eden Yunanlılara ilk kurşunu sıkan gazeteci Hasan Tahsinleri Menemen’de Kubilayları çıkaran Anadolu ruhu 15 Temmuz gecesi de hainlere karşı ilk kurşunu sıkan Ömer Halisdemirleri çıkarmış milletçe tek yürek, tek vücut olunmuş , birlik ve beraberliğimize, istiklal ve istikbalimize karşı girişilen hain saldırıya hep birlikte dur denilmiş ,vatan aşkımızdan aldığımız o ruhla hain emeller boşa çıkarılmıştır.

Bu vesileyle Allah'tan şehitlerimize rahmet gazilerimize acil şifalar diliyoruz.

15 Temmuz’u bir daha yaşamamak için bizlere düşen dini , şahıslar üzerine bina etmemek , aklımızı, irademizi, vicdanımızı sorgulamaksızın bir başkasına teslim etmemektir. Bizi Allah’a kulluk yerine kendine kul olmaya çağıranlara itibar etmemektir.

Ve asla unutulmamalıdır ki;

Birinci vazifemiz, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Ecz.Ebru KAYA
Kahramanmaraş Eczacı Odası
Yönetim Kurulu Başkanı

 

Bizden Haberler

E-postanızı bizimle paylaşarak güncel haberleri mail olarak alabilirsiniz.
Sadece bilgi amaçlı kullanılacaktır.

İletişim

  • Binevler Mahallesi 11. Sokak Emniyet Konutu Üstü
  • Merkez / Kahramanmaraş
  • +90 344 216 26 27
  • +90 344 216 26 28
  • +90 344 215 77 75
  • bilgi@kahramanmaraseo.com
  • Harita