Giriş

Giriş

Başkan'ın Mesajı

Kıymetli Eczacılar,

Değişim parolasıyla çıktığımız bu yolda bize inanarak değişime vesile olduğunuz için size çok teşekkür ediyor ve bu güvene layık olmak için var gücümüzle çalışacağımıza söz veriyoruz.

Bahtiyar Murat ARASDeğerli eczacılar, değişim ana gayesi daha enerjik, daha aktif, daha çalışkan, daha samimi bir eczacı odası oluşturmak çabasıdır. Elbette bu görevi daha önce yerine getiren birçok arkadaşımız da aynı duygularla hizmet vermeye çalışmışlardır. Ancak günümüz koşullarında sivil toplum örgütlerinin önemi tartışılmaz bir hale gelmiştir. Bilhassa eczacılık alanında sürekli bir değişimi yaşadığımız şu günlerde yeni koşulların eczacılar aleyhine gelişmesini önlemek ve bununla ilgili tedbirler alıp eczacıların genel şartlarını düzeltmek oda yönetimlerinin en önemli görevlerdir. Bu görevleri yerine getirmek içinde en başta yapılması gereken Türk Eczacıları Birliği yönetimleriyle yakın ilişki kurarak aktif bir rol almaktır. Böylece Türk Eczacıları Birliği’nin genel politikaları üzerinde etkili olma şansınız olabilir. Ayrıca neredeyse büyük bir işletme hüviyeti kazanan eczacı odaları profesyonel bir anlayışla yönetilmeli, işler günü gününe takip edilmelidir. 11 ilçede bir milyonu aşkın bir nüfusa sağlık hizmeti veren eczanelerimizin tüm sorunlarıyla yakından ilgilenilmelidir. Bu onurlu göreve talip olan tüm arkadaşlarımızın bu sorumluluk duygusuyla hareket etmeleri ve aldıkları görevi hakkıyla yerine getirmeleri gerekmektedir.

Yönetime ilk geldiğimiz günden bu yana bu sorumluluk duygusuyla hareket ederek hiç durmadan aktif bir şekilde bütün ilçelerimizi kapsayacak bir çalışma programı oluşturarak, uygulamaya koymuş bulunmaktayız. Ayrıca Türk Eczacıları Birliği sayın başkanı ve yönetimiyle çok yakın ve samimi bir çalışma ortamı oluşturarak K.Maraş Eczacı Odası’nın şimdiye kadar hiç olmadığı kadar aktif olmasını sağladık. Eczacılık alanında oluşan yeni koşullar, yeni düzenlemeler ve yönetmenlik değişiklikleri günü gününe takip edilmiş, bu yönde yapılan tüm çalışmalara odamız katılmış ve görüşlerini belirtmiştir. Bundan sonra da odamız tüm toplantılara aktif şekilde katılarak, katkı sağlanacaktır.

Kıymetli Eczacılar, sizden aldığımız güç ve moralle hiç yorulmadan bu görevi en iyi şekilde yapacağımızdan ve Kahramanmaraş Eczacı Odası’nı en iyi şekilde temsil edeceğimizden hiç şüpheniz olmasın.

Şunu da özellikle belirtmekte fayda var ki, sivil toplum örgütleri sadece kendi mesleki konularını takip eden müesseseler değillerdir. Bilhassa ülkemizin şu an içinde bulunduğu koşullar tüm sivil toplum örgütlerine hatta tüm yurttaşlarımıza büyük bir sorumluluk yüklemektedir. Ülkemizi bir terör ve istikrarsızlık sarmalına çekmeye çalışan dış güçler ve onların yerli işbirlikçilerine karşı hangi siyasi düşünceye sahip olursak olalım dimdik karşı durmalı ve onlara karşı yapılan mücadelede sonuna kadar büyük Türk Milleti ve Devleti’nin yanında olmalıyız. Tarih boyunca nice büyük badireler atlatmış bu büyük millet bugünlerinde üstesinden gelecektir. Yeter ki biz, “Bir olalım, iri olalım, diri olalım”

Saygılarımla,

Ecz. Bahtiyar Murat ARAS

Bizden Haberler

E-postanızı bizimle paylaşarak güncel haberleri mail olarak alabilirsiniz.
Sadece bilgi amaçlı kullanılacaktır.

İletişim

  • Binevler Mahallesi 11. Sokak Emniyet Konutu Üstü
  • Merkez / Kahramanmaraş
  • +90 344 216 26 27
  • +90 344 216 26 28
  • +90 344 215 77 75
  • bilgi@kahramanmaraseo.com
  • Harita