Giriş

Giriş

nob ecz

Kıymetli Meslektaşlarım

19 Ağu

Kıymetli Meslektaşlarım

Yazan 
(0 oy)

Kıymetli Meslektaşlarım,

04 Ekim 2015 tarihinde “Değişime Evet” diyerek yeni yönetim kurulumuzu iş başına getirdiniz.Sizlere layık bir hizmet vermek adına olağanüstü bir gayretle çalışarak emek veren arkadaşlarıma ve oda personelimize gösterdikleri üstün başarıdan dolayı çok teşekkür ediyorum.

İki yıllık çok yoğun bir hizmet süresinin ardından şimdi yeniden bir seçim sürecine giriyoruz. Bu seçim döneminin birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşçe , kırmadan, dökmeden “odamız hepimizin” sloganıyla tüm eczacılarımızı kaynaştıran bir anlayışla gerçekleştirilmesi için elimden geleni yapacağıma söz veriyorum.

14.Bölge Kahramanmaraş Eczacı odamızı Türkiye’deki en başarılı, en aktif, en çalışkan oda yapma adına gösterdiğimiz faaliyetleri artırarak, Türkiye’deki sağlık ve ilaç politikalarında söz sahibi bir eczacı odası olacağız. Bu yeni dönemde uygulamaya koyacağımız faaliyetlerden bazılarını sizlerin görüşlerine sunuyor, katkı yapmak isteyen tüm arkadaşlarımın fikirlerine açık olduğumuzu belirterek,

Hepinize Saygı ve Sevgilerimi Sunuyorum.

1. Yıllık aidatlar 15 çarpanından değil 10 çarpanından hesaplanarak 770,25 TL olan oda aidatı 513,5 TL ye indirilecektir.

2. Yeni açılan veya açılacak olan eczanelerde yapmış olduğumuz istatistik çalışmaları sonucu muhasebe, dizayn, evrak hazırlama, gerekli ürünlerin temini , SUT ,medula,eczane paket programları ,personel yönetimi ,F2 raporları değerlendirilmesi gibi birçok hususta sıkıntılar yaşandığı kaydedilmiştir. Bu dönemde beraberce bu sorunlar aşılmış olup yeni dönemde daha profesyonel bir yaklaşımla '' ECZANE KOÇLUĞU '' hizmeti siz değerli üyelerimize sunulacaktır.

3. Kamu eczacılarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda ilgili bakanlık ve TEB nezdinde görüşmelerimiz devam edecektir.

4. 2 yıllık görev süremizde 19 eğitim siz değerli katılımcıların katkılarıyla gerçekleştirilmiştir. Yoğun talep gören eğitimlerimiz özellikle ilçe, kamu ve özel hastanede çalışan eczacılarımızın katılımını kolaylıkla sağlamak amacıyla yeni dönemde mümkün olduğunca hafta sonları düzenlenecektir. Yapılan eğitimlere katılamayan ancak konu hakkında bilgi isteyen üyelerimiz için odamız Youtube kanalından ve eczacı odamızın resmi sitesinden eğitimlerimiz yayınlanacaktır.

5. Daha önce SGK ile başlatılmış olan ancak SGK da görevli eczacı yetersizliği dolayısıyla yeterince verimli olamayan soru-cevap ünitesi odamız bünyesine alınarak eczacılarımızın SUT konusundaki soruları cevaplanarak arşiv oluşturulacaktır.

6. Eczacılık mesleği çağın gerektirdiği şekilde dinamik ve değişken bir yapıya sahiptir. Ulusal ve yerel birçok sorun yaşanmaktadır. Bu hususta üç ayda bir düzenlenecek olan yerel çalıştaylarımız ile sorun odaklı değil çözüm odaklı bir anlayışla mesleki kalkınmaya yönelik çalışma ve fikirleri birlikte geliştireceğiz ve gerçekleştireceğiz.

7. Odamız ve Google Türkiye temsilciliği ile yapılmaya devam eden çalışmalar sonucunda tüm üye eczanelerimizin güncel adres/konum bilgileri ve nöbetçi eczane adres/konum bilgileri web sitemize entegre edilecektir.Böylelikle hastalarımızın eczanelerimize ulaşımı kolaylaştırılacaktır.

8. Miadı geçen ilaçların imhası odamız tarafından yapılacaktır.

9. Türk Eczacılar Birliği bünyesinde bulunan komisyonların aynı şekilde Kahramanmaraş Eczacı Odası bünyesinde de oluşturulacak olup her komisyon başkanı bizzat aynı komisyonun Türk Eczacılar Birliğindeki başkanı ile birebir yürütecektir. Böylece gelişim ve değişimler aynı anda odamızca hem takip edilecek olup hem de fikirler ve çalışmalarda söz sahibi olunacaktır.

10. Kahramanmaraş eczacılarımızın ekonomik kazanımlarını arttırmak için kooperatifleşme çalışmaları başlatılacaktır.

11. Tarihini bilmeyen toplum, meslek veya kuruluş yok olmaya mahkumdur. Bizlerde odamızda bir eczacılık müzesi kurarak geçmişimize sahip çıkıp şehrimize eczacılık meslek geçmişini tanıtma şansı bulacağız.

12. Eczacı kimlik kartlarının Kahramanmaraş bünyesinde akaryakıt, giyim ,gıda gibi yerel ve ulusal mağazalar ile görüşülerek ve anlaşma sağlanarak daha aktif hale getirilmesi sağlanacaktır.

13. Bu dönemde yapmış olduğumuz gibi yeni dönemde de yılda en az bir yurt içi bir yurt dışı olmak üzere geziler odamızca düzenlenecek olup siz değerli üyelerimizin odamıza görmek istediği yerler hususunda bildirim yapması halinde bu yerler öncelikli olmak üzere gezi planı oluşturulacaktır.

14. TEB+ Sigorta’nın odamızda acentesi kurularak daha kolay ve takipli yararlanma imkanı sağlanacaktır.

15. EUS (Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı) ve EYS ( Eczacı Yerleştirme Sistemi) hakkında bilgilendirme ve eğitim toplantıları düzenlenecektir.

Okunma 629 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 19 Ağustos 2017 13:56
Yorum eklemek için giriş yapın

Bizden Haberler

E-postanızı bizimle paylaşarak güncel haberleri mail olarak alabilirsiniz.
Sadece bilgi amaçlı kullanılacaktır.

İletişim

  • Binevler Mahallesi 11. Sokak Emniyet Konutu Üstü
  • Merkez / Kahramanmaraş
  • +90 344 216 26 27
  • +90 344 216 26 28
  • +90 344 215 77 75
  • bilgi@kahramanmaraseo.com
  • Harita