Giriş

Giriş

nob ecz

Çadırkent Reçetelerinin Karşılanması Hakkında Çok Önemli Duyuru

06 May

Çadırkent Reçetelerinin Karşılanması Hakkında Çok Önemli Duyuru

Yazan 
(0 oy)

İlimizde bulunan Suriyeli Mültecilerin ikamet ettiği çadırkenttin daha uzak mevkiye taşınacağından dolayı, mesafenin uzaklığından kaynaklanan sıkıntılardan ve eczanelerimizin reçete teslim alırken ve teslim ederken yaşanacak olan zaman kayıplarının önüne geçilmesi için Bölge Eczacı odamız yöneticileri ve çadırkent yöneticileri ile yapılan görüşmeler neticesinde çadırkent reçete sırası gelen eczanelere reçeteler, eczanelerin odamıza bildirilmiş oldukları numaralara Whatsapp üzerinden gönderilecektir. Kolaylık olması açısından eczacılarımız web whatsapp’ı da kulanabilirler. Web whatsapp reçetelerin bilgisayar ekranında görünmesini sağlayacaktır.

Karşılanan reçeteler hastanenin verdiği hasta sıra numarası reçete çıktısına yazılıp poşete yapıştırılarak gönderilecektir.

Medulanın ödemediği ilaçların bilgisi çadırkenteki görevliye bildirilecek ve elinde ilaç olan hastalarında; reçetelerinin ilaç çıktısı alınarak çadırkent eczanesindeki görevliye verilecektir.

Eczanelerimizin reçetelerini çadırkente teslim ederken hazırlanan ilaç paketlerini sayarak adetlerinin doğruluğu karşılığında teslim tutanağı imzalayarak ilaçları teslim etmeleri gerekmektedir.

Sabah 09:00 - 12:30 saatleri arasında gönderilen reçetelerin aynı gün içerisinde en geç saat 16:30'da, 12:30’dan sonra gönderilen reçetelerin ise ertesi gün en geç 09:30’da çadırkent eczanesine teslim edilmesi gerekmektedir. Eczanelerimizin elinde bulunmayan ilaçlar için sipariş ettikleri bilgisini çadırkent eczanesine bildirmeleri ve en kısa sürede ilacı teslim etmeleri gerekmektedir.

Hafta sonları çadırkent sırası sadece nöbetçi eczanelerden bu reçeteyi karşılayan eczaneler arasında limiti en düşük olanlara verilmektedir. Hafta sonları yoğunluktan dolayı reçete kabul edilmemesi gibi bir durum söz konusu değildir.Nöbetçi olmamasına rağmen hafta sonu reçete karşılamak isteyen eczanelerin odaya isimlerini bildirmeleri gerekmektedir.

Eczanelerimizin konu hakkında gerekli hassasiyeti göstermeleri önemle rica olunur.

Okunma 1684 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 25 Haziran 2016 16:28
Yorum eklemek için giriş yapın

Bizden Haberler

E-postanızı bizimle paylaşarak güncel haberleri mail olarak alabilirsiniz.
Sadece bilgi amaçlı kullanılacaktır.

İletişim

  • Binevler Mahallesi 11. Sokak Emniyet Konutu Üstü
  • Merkez / Kahramanmaraş
  • +90 344 216 26 27
  • +90 344 216 26 28
  • +90 344 215 77 75
  • bilgi@kahramanmaraseo.com
  • Harita